Saltar ao contido
Zonas 1 min 165

As Zonas Mais Economicas para Vivir en Galicia en 2025

As 10 zonas mais economicas de Galicia

Galicia e unha das comunidades autonomas mais asequibles de Espana para vivir. Con un prezo medio de 1.280 euros/m2 en 2024, a calidade de vida e excepcional.

PosicionConcelloProvinciaPrezo/m2AluguerCoste/mes
1Xinzo de LimiaOurense600-750350-450850-1.050
2LalinPontevedra650-850400-500900-1.100
3OrtigueiraA Coruna700-900400-500950-1.150
4CedeiraA Coruna800-1.000400-5501.000-1.200
5ViveiroLugo750-1.000400-5501.000-1.200
6CarinoA Coruna700-1.000350-500950-1.150
7MuxiaA Coruna900-1.300450-6001.100-1.350
8RibadeoLugo1.000-1.400500-6501.150-1.400
9CeeA Coruna1.000-1.600450-6001.100-1.350
10PadronA Coruna1.100-1.600500-6501.200-1.450

Interior vs costa

ZonaPrezo/m2Aluguer
Lugo interior600-900350-450
Costa da Morte1.000-1.800450-650
Rias Baixas1.500-3.000600-1.000

Presupostos mensuais

1.000 euros/mes

Posible no interior de Lugo e Ourense.

1.500 euros/mes

Moi viable en concellos costeiros pequenos (Cedeira, Carino, Muxia, Cee).

2.000 euros/mes

Vida comoda en practicamente calquera zona de Galicia.

10 concellos recomendados

  • Viveiro: Praias espectaculares. Illado en inverno.
  • Ribadeo: Praia das Catedrais. Turismo masivo en veran.
  • Ortigueira: Festival celtico, prezos baixos. Moi illado.
  • Cedeira: Praia de Rodas, gastronomia.
  • Carino: Prezos costeiros mais baixos.
  • Muxia: Praias salvaxes, comunidade estranxeira crecente.
  • Cee: Capital comarcal, hospital, Corcubion adxacente.
  • Padron: Tren a Santiago (30 min).
  • Lalin: Centro de Galicia, prezos mais baixos.
  • Xinzo de Limia: O mais barato, preto de Portugal.

Conclusaon

Galicia ofrece algunhas das zonas mais economicas de Espana para vivir. Con 1.000 euros/mes no interior, con 1.500 euros/mes en concellos costeiros espectaculares. Unha das mellores opcions de calidade de vida por prezo de Europa occidental.

Compartir

CV

Escrito por Cristina Vázquez

Axente inmobiliaria en Corcubión con máis de 10 anos de experiencia no mercado da Costa da Morte.

Contactar con Cristina →
Guía gratuíta

Descarga a guía completa para comprar na Costa da Morte

Pasos legais, custos, mellores zonas e consellos de experta nun PDF de 40 páxinas.

Chamar WhatsApp Ver propiedades